Gabinet Ortodontyczny Anna Lubecka

Ortodoncja

Proponujemy różne systemy
aparatów leczących wady zgryzu

Nie zwlekaj… ważna jest

pierwsza wizyta

Podczas pierwszej konsultacji ocenimy wadę zgryzu pacjenta.

Na tej wizycie mogą się państwo dowiedzieć jakie aparaty trzeba będzie zastosować do wyleczenia wady zgryzu, poznać orientacyjny czas leczenia oraz jego koszt.

Podczas tej wizyty zapytamy o państwa oczekiwania odnośnie efektu końcowego leczenia i poinformujemy, które z nich są realne i możliwe do osiągnięcia.

Koszt konsultacji: 150 zł
Koszt konsultacji z oceną zdjęć rtg: 200 zł

Kiedy jest najlepszy moment na pierwszą wizytę u ortodonty?

Najlepszy wiek na pierwszą wizytę ortodontyczną to 6-7 lat. Jeśli rodzice są zaniepokojeni wyglądem zgryzu dziecka lub stomatolog uzna, iż konsultacja jest konieczna, należy zgłosić się jak najszybciej, nawet w wieku 4-5 lat

Wczesne wykrycie wady zgryzu pozwala wyleczyć większość nawet bardzo dużych wad zgryzu bez konieczności usuwania zębów stałych i bez skomplikowanych procedur w przyszłości.
Efekty takiego wczesnego leczenia są lepsze i trwalsze.

W naszej ofercie znajdziesz różne

rodzaje aparatów

ortodonca-anna-lubecka_001

W leczeniu wykorzystujemy różnorodne systemy aparatów stałych

  • klasyczne zamki metalowe
  • samoligaturujące zamki metalowe
  • klasyczne zamki estetyczne
  • samoligaturujące zamki estetyczne

W swojej pracy opieramy się od kilku lat na systemach zamków samoligaturujących, które umożliwiają leczenie za pomocą bardzo małych sił znacznie redukując dolegliwości bólowe, konieczność usuwania zębów stałych a także skracają czas leczenia.

 

Aparaty ruchome
stosujemy zwykle u jeszcze rosnących pacjentów.
Są to aparaty, które rozszerzają kości szczęk i wpływają na rozwój łuków zębowych tak, aby rozwiązać wiele problemów zanim wyrżną się zęby stałe. Dzięki temu udaje nam się wyleczyć wiele wad zgryzu bez konieczności usuwania zębów stałych i bez bolesnych zabiegów chirurgicznych.

Dziecko samo zdejmuje i zakłada aparat ruchomy. Aby leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty, zarówno rodzice, jak i dziecko powinni ściśle współpracować z lekarzem, a przede wszystkim nosić aparat zgodnie z zaleceniami.

Jednym z rodzajów aparatów ruchomych, ale stosowanym u dorosłych jest aparat HOMEOBLOCK. Poprzez stymulację układu kostnego oprócz korekty niewielkich wad zgryzu można nim uzyskać odmłodzenie rysów twarzy.

Pacjenci, którym marzy się poprawa uśmiechu, ale z jakiegoś powodu nie chcą „nosić” aparatu stałego mają do dyspozycji leczenie innowacyjnym systemem Invisalign w którym wada zgryzu jest korygowana za pomocą przezroczystych nakładek na zęby.
Zamki estetyczne wykonane z ceramiki lub szafiru są prawie niewidoczne. Ich barwa jest zbliżona do koloru zębów lub są przezroczyste.